Aptiekas omulībai – metāls
Iļģuciemā daudzu uzmanību piesaista SIA „Baltfarm” aptieka un veselības centrs, kur ieeju vakaros izgaismo oriģināli lukturi. Savukārt dienā katrs apmeklētājs aptiekā sajūsminās par gaumīgo un interesanto iekārtojumu, īpaši par plaukstošo metāla koku, zaru žubura lustru, kā arī elegantajām trepēm, kas ved uz veselības centru otrajā stāvā. Šīs aptiekas dekoratīvais iekārtojums tapis sadarbībā ar firmu „N.G.S.” un vitrāžisti.

Firmas „N.G.S.” direktors Andrejs Bengards priecīgs: ne vienmēr izdodas sastapt tik atsaucīgus firmu vadītājus, kuri ir ar mieru ieguldīt līdzekļus, lai viņu uzņēmumi izskatītos gaumīgi, oriģināli un savus klientus varētu sagaidīt omulīgi iekārtotās telpās, piedāvājot arī mākslas skaistuma baudījumu. Un te nu jāatzīst, ka šāda attieksme attaisnojas, jo pieaug apmeklētāju uzticība, pabūt šajā aptiekā iegriežas arvien vairāk ļaužu. Ir taču patīkami atpūtināt kājas vai gaidīt procedūras veselības centrā, apsēžoties tik patīkamā oāzē, priecēt acis par vitrāžām, iemalkojot par brīvu piedāvāto glāzi sulas. Te izskatās teju kā mākslas izstādē un pozitīvās emocijas, prieks, kā jau sen atzinuši mediķi, ir kā papildu zāles veselības vairošanai. Katrā darbā vienmēr jāsaskaņo tehnoloģiskās iespējas ar plānotajām iecerēm. Firmas „N.G.S.” metālmākslinieks un dizaineris Miervaldis Breihs skaidro, ka, veidojot metālkalumus – žogu, laternas u.c. elementus Iļģuciema aptiekai, iedvesmojušas vitrāžas, interjera oriģinālā lustra un metāla koks telpas stūrī, to formām tad arī centušies pieskaņoties. Tādējādi arī darba uzdevumam raduši atbilstošu risinājumu: lai pie aptiekas laterniņas uz metāla žoga, kuru caurvij it kā koka zari, nespīdētu pārlieku spoži un būtu drošas pret nekaunīgiem vandāļiem (jārēķinās taču, ka vakaros pa ielām bieži staigā cilvēki, kuri izklaidējas visu laužot un dauzot).

Aptiekas interjera mākslinieciskajai noskaņai mūs sagatavo jau ieejas durvju rokturis, kas atgādina savijušos koka zaru, lapu vai čūsku. Ienākuši aptiekā, apmeklētāji ir pārsteigti par gaisīgo no metāla kalto koku, kura zaros zaļo gan lapas, gan plaukst magnoliju ziediem līdzīgi pumpuri. Šo koku aptver neliels veldzējoša ūdens baseins ar vara apmali. Uz ēkas otro stāvu, kur iekārtots veselības centrs, aicina doties graciozās metāla trepes. Tās ir ražotas Vācijas firmā “KENNGOTT TREPPEN”, kuras oficiālie pārstāvji Latvijā ir firma „N.G.S.”. “KENNGOTT” ir Eiropas vadošie kāpņu ražotāji ar vairāk nekā 100 gadu pieredzi. Viņu ražotās kāpnes izceļas ar eleganci, izturību un praktiskumu, tās labi iekļaujas interjerā un lieliski ekonomē telpas platību. Tāpēc aptiekā, kuras telpa ir neliela, tik organiski iekļaujas gan metālkalumi, gan funkcionālie elementi, gan zem trepēm ļauj ievietoties omulīgai bāra letei, kur var pacienāties ar ārstnieciskām tējām vai izdzert veselīgas sulas glāzi.
← atpakaļ
Galerija
 
Reklāma
latmet © 2009 created by dp