Čuguna liešanas simpozijs Liepājā
Liepājā, Karostas mākslas galerijā "K. Māksla" aizsākusies oriģināla Līgo svētku tradīcija – Čuguna liešanas simpozijs.

Te no 16. līdz 26. jūnijam pulcējās 15 metālmākslinieki, kuri Jāņu naktī no čuguna lēja savus mākslas darbus iepriekš sagatavotajās formās. Pagājušajā gadā šāds simpozijs notika Pērnavā (Igaunijā) un Pedvālē, bet Liepājā čuguna liešanas interesentus solās pulcēt arī turpmākos gadus.

Pasākuma iniciators ir Latvijas mākslas akadēmijas metālmākslas pasniedzējs Kārlis Alainis, kurš reizi gadā savus studentus un jaunos māksliniekus pulcē uz vērienīgu praktisko nodarbību, lai iepazīstinātu ar čuguna liešanas tehnoloģiju. Šogad ieradušies bija arī viesi no Igaunijas, Lietuvas un pat Meksikas. Gatavojoties simpozijam, tika savākti vecie čuguna radiatori – kopumā aptuveni 3 tonnas. Līdz Jāņiem visiem metālmākslniekiem iecerēto mākslas darbu formas bija gatavas, un Līgo vakarā tika gaidīta krāsns čuguna kausēšanai (to taisījuši no mucām ar īpašu oderējumu).

Iespaidīgo čuguna kausēšanas un liešanas procesu papildināja "smagā metāla" ("Heavy metal") skaņu efekti. Nobeigumā pieredzējušākie mākslinieki lēja čuguna "salūtu". Kārlim Alainim tas atgādināja strūklaku, bet Erikam Alalogam (Igaunija) – varavīksni divās pakāpēs. Nākamajā dienā metālmākslinieku darbi tika novietoti galerijā apmeklētāju apskatei, rosinot fantāziju un apbrīnojot to autoru radošo prātu: Kristus līķauta atveidojums, "šujmašīna" govs veidā ar rotējošu galvu un, ko neteiksi, – glābšanas riņķis no čuguna!
← atpakaļ
Galerija
 
Reklāma
latmet © 2009 created by dp