Māja-2006
Ik rudeni Skonto izstāžu zālē varam aplūkot jaunākās tendences mājas iekārtošanā un interjera dizainā. Un redzam, ka neiztikt bez metāla elementiem un visdažādākajām iekārtām, priekšmetiem un to aksesuāriem, kuri katram mājoklim piešķir pārliecinošu stabilitāti un oriģinālu dizainu. Izstādē varējām redzēt daudzveidīgus metāla priekšmetus, kas noder dārzā vai mājā (krēslus, galdus, puķu turētājus, svečturus utt.), uz metāla pamatnes veidotas mēbeļu kolekcijas, to stiprinājumus un furnitūru. Ražotāji pārliecināja, ka ilgmūžīgie elementi no spoža nerūsējošā tērauda vai cita metāla jebkurai telpai piešķir spilgtu dizaina akcentu, pamatīgumu, turklāt ir ļoti funkcionāli.

SIA „Eirobalt” demonstrēja visdažādāko formu drēbju pakaramos, plauktus, stelāžas, puķu paliktņus no metāla vai kombinācijā ar koku, stiklu. Latvijas ražotāja SIA „Kokarde” stendā uzmanību piesaistīja eleganta metāla gulta, bet īpašu ievērību izpelnījās oriģinālas konstrukcijas dārzā novietojams grils, kurā iespējama ne vien barbekju cepšana, bet arī produktu karstā un pat aukstā žāvēšana dažādos temperatūru režīmos.

Bagātīgu metāla dekoratīvo izstrādājumu kolekciju kā allaž rādīja „Raunas Lauktehnika”, kuru ražojumi izpelnījušies plašu pieprasījumu arī ārzemēs, tostarp Kanādā. Metāla dārza krēslu un galdu komplekti, interesanti puķu, pudeļu turētāji, svečturi, lukturi, grozi un pat graciozas lapenes. Liepājas rajona ražotne „Medzes komponents” ir pazīstams mēbeļu furnitūras vairumražotājs, kas savai produkcijai izmanto gan vienkāršus, gan ekskluzīvus materiālus un dažādu veidu ražošanas tehnoloģijas un apdari.

Plašu furnitūras klāstu piedāvāja vairākas izplatītājfirmas, piemēram, SIA „Furlat”, SIA „AVG Grupa” u.c. Stendos varēja aplūkot, piemēram, cik dažādu formu mēbeļu rokturi iespējami, rosinot dizaineru fantāziju. Inetersanti bija iekārtoti lietuviešu firmu stendi. Piemēram, „Intec Trade” rādīja senlaicīga stila skapjus, galdus un krēslus, lādes un kumodes, kuru nozīmīgs akcents bija metāla rokturi, eņģes un konstrukciju elementi, piešķirot katrai lietai pamatīgumu un gadsimtu elpu.

Citi ražotāji un izplatītājfirmas savukārt demonstrēja mūsdienu tehno stila interjera dizainu, kur apbrīnojamu eleganci un funkcionalitāti rada, piemēram, spoža nerūsējošā tērauda virtuves galda virsma, kas sasaucas ar plīts vai kamīna noformējumu. Mēbeles uz metāla pamatnes iederas praktiski jebkurā interjerā, ko varēja redzēt dažādos virtuvju un istabu iekārtojumu risinājumos. Tāpat biroja krēsliem un galdiem stabilitātes un darbīguma iespaidu rada metāla konstrukciju elementi un furnitūra. Attīstoties audio, video un TV tehnikai, tās dizainam īpašu eleganci un mūsdienīgu stilu piešķir tieši metāls, turklāt neiztikt taču arī bez to balstiem un stiprinājumiem.
← atpakaļ
Galerija
 
Reklāma
latmet © 2009 created by dp